2А клас відвідав літературно-меморіальний музей Т.Г. Шевченка

21 квітня 2016 року 2А клас відвідав літературно-меморіальний музей Т.Г. Шевченка, який висвітлює київський період його життя.
Діти побачили кімнату в якій зібрані меморіальні речі Т. Шевченка, його офори, автографи, фотографії, перші твори поета. Представлені акварелі М.Сажіна, унікальні гравюри пейзажів Києва, фото 19 століття, роботи видатних художників на шевченківську тематику, твори декоративно-прикладного мистецтва. Особлива увага в ній приваблює робочий стіл поета, на якому представлені унікальні експонати: ручка, перо, чорнильниця, кавник, фляга Т.Шевченка, люлька, подарована поетові М. Костомаровим.
Також діти прийняли участь у майстер-класі «Тарасова наука». Дізнались, як навчалися в часи Тараса Шевченка, яким був правопис, чим і на чому писали. Що таке «чорнильні горішки», «пісочниця», «пірниця», «березова каша», «субітки», завдяки чому з`явився складаний «перочинный» ножик, з чого і як виготовляли пера і чорнило. Писали справжнісіньким гусячим пером, чорнилом із бузини, за зразками правопису 19 століття. А ще – побачили письмове приладдя Тараса Шевченка, створений ним Буквар. Згадали і розповіли його вірші.
Дякуємо представникам музею за незабутні враження!